Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Monster Hunter Hungarian Fansite » MH Játékok » Monster Hunter Freedom Unite (PSP) » Monster Hunter (a küldetés) (Készítette: Narath)
Monster Hunter (a küldetés)
The_Reaper_CooLDátum: Szombat, 2010-04-03, 9:12 PM | Üzenet # 1
Admin
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 115
Hírnév: 7
Állapot: Offline
Monster Hunter küldetés

Ez a küldetésleirás minden vadásznak szól. Legyen az kezdő vagy egy olyan tapasztalt vénróka aki már túlélt egy Fatalis tűzgolyót. Valószinűleg ez a vadász a mai napig nyalogatja a tűzgolyó által okozot sebzést. Felejtsük el az eddigi HR8-as és HR9-es többszörnyes küldetéseket mert azok gyerekjátéknak tűnnek a Monster Hunter nevű küldetés mellett. Ez lesz az igazán idegölő és vérfagyasztó küldetés amely nagyon veszélyezteti kedvenc konzolunk épségét. Itt aztán megmutathatjuk hogy ki a legény a vidéken. Ha sikerül akkor nyugodtan dicsekedhetünk a vadásztársainknak, mert mostantól a legnagyobb vadászok közt van a helyünk. Elöre is megköszönném a Capcom-nak hogy a küldetés során tovább bővült a káromkodási szótáram.
A küldetés során HR8-as és HR9-es szörnyek ellen fogunk kűzdeni. Vigyázzunk velük mert igaz hogy le vannak gyengítve, de a sebzésük HR8-HR9-es maradt. Ezt a küldetést a Faluba fogjuk megtaláni ahová nem vihetünk társakat. Itt megtudhatjuk mi az igazi magányos vadászat. Természetesen ez miatt a single vadászok egy pici előnnyel indulnak. Olyanok akik egyedül szenvedték végig a HR8 és HR9-es szörnyeket. Egyedül kell szembenéznünk a Wyvern világ legfélelmetesebb négy elit ragadozójával.

Az ellenfelek:
Rathalos, a Levegő Ura: Nem fogunk sokat szenvedni vele mert a többi szörnyhöz képest elég nyugodt jószág. Valószinűleg akkor fogjuk az anyját szidni (mert olyankor mást ugysem tehetünk) amikor kedve támad az arénát körbe repülni amivel sajnos értékes másodperceket veszítünk el.
Tigrex, a Havas Hegyek Ura: Egy felturbózot Tigrex ellen fogunk harcolni. Csak azt nem értem miért forog egyfolytába maga körül. A saját farkát próbálja elkapni? Valószínűleg ez az ösztön még a kutyás időszakából maradt fennt. Drukkoljunk neki, hátha egyszer a saját farkába sikerül harapnia smile
Nargacuga, A Nagy Erdő Csendes, Tüzes Szemű Gyilkosa: Legkedvencebb szörnyem az egész MH világban. Lehetetlen őt nem szeretni smile
És végül a Falusiak által Pokol Fenevadjaként becézzet Rajang. Ő a modernkori "szörnyterminátor". Szerintem senkinek sem kell őt bemutatni smile

Fegyverválasztás:
Sword and Shield, Dual Blade és Bow: Tökéletes fegyverek lennének mert sok jó tulajdonságuk van. Csak egy a baj, hogy keveset sebeznek. Így meg 99% hogy kifutunk az időből. Sok szerencsét vele smile
Lance és Gun Lance, Huntig Horn: Felejtsük el mintha le se írtam volna smile
Bowgun: Ha végtelen Clust 2-es lövedékünk lenne akkor ezt ajánlanám. De mivel nincs ilyen lehetőségünk így hát egyátalán nem ajánlott. A Clust 2-es lövedékeket valószínűleg elfogjuk lövöldözni Tigrex-nél meg Rathalos-nál. Egy másik hiba: Ha szeretnénk bombát vinni akkor valószínűleg nemfogunk sok jó lövedéket elvinni. Valljuk be: amikor elkezdődik a Nargacuga küldetés nemjól mutat az az egy lőszerfajta a hátizsákunkban. Normal S lövedék. És még a Rajang is hátra van. Bátrabbak kipróbálhatják, sok sikert nekik smile
Great Sword: Egy nagyon lassú fegyver nagy sebzéssel szélvészgyors szörnyek ellen. Ez egy igazi egzotikus párosítás:) Kell ennél több? smile Igen, kell. Csak a nagyon profi Great Sword kezelőknek ajánlott.
Hammer: Profi Hammer kezelőknek ez a küldetés nem fog sokáig tartani. Számomra Ukanlos Hammer-ral Rathalos 5 perc sem volt. Tigrex nagyon megizzasztott és végül Nargacuga megállított. Én nem vagyok profi Hammer kezelő és ez nagyon meglátszott Tigrex ellen. Szóval tényleg csak nagyon profiknak való.
Long Sword: Könnyű, gyors és aránylag a sebzése is nagy. Bátran ajánlom mindenkinek. A legtökéletesebb fegyver smile

2. rész hogy miként válasszunk fegyvert:
Válasszuk ki a négy közül azt a szörnyet amelyikkel leginkább megszenvedünk és arra építsük fel az egész stratégiánkat. Én a Tigrexet választottam, őt tartom a legerősebb láncszemnek. Én ezért is választottam Thunderes Long Swordot. Ami még ide tartozik hogy mind a négy szörny allergiás valamennyire a Dragonos sebzésre. Ezt is választhattam volna, de a Thunderos fegyómnak nagyobb támadóértéke volt és erre mégiscsak allergiásabb a Tigrex.

A Szörnyek gyengéi:
Rathalos:Ice
Tigrex: Thunder
Nargacuga: Fire
Rajang: Ice

Az elementális támadást mindenkinek saját magának kell kikísérleteznie, de én továbbrais a Thundert ajánlom, mert szerintem a küldetést Tigrexen lehet megnyerni vagy elbukni. Vagy kinyír minket, vagy túl sokat mozog és ezért képtelenség támadni. Vagy csak az a baja hogy bezártságérzete támad az arénában smile

Páncélzat:
Sok Armort kipróbáltam, de végül a Tigrex Armor X hozta meg a végső diadalt.

A Skill-ek:
Hear Protection + 10 -> Ez ajánlatos Rathalos ellen
Cooking -> Ne vesztegessünk el sok időt az életfeltöltéssel és gyorsabban rakjuk le a Tigrexhez a bombákat. Ezzek mind nagyon értékes másodpercek
Perceive -> Lássuk a szörnyeket hogy mikor sérülnek le. Számomra ez a Skill lélekerősítőként hatott mert lelkiekben tudtam mibe kapaszkodni hogy végre sikerül legyőznöm a szörnyeket. Ilyenkor mindig sikerült agresszívabban támadnom.
Bomba skill -> Ezt nem kell részleteznem. Viszont ezt magunknak kell berakni

A páncélba maradt még egy hely egy Skillnek. Azt bármire használhatjuk. Sok szerencsét és ne feledjétek ez a páncél csak egy ajánlás smile

Mit vigyünk magunkal:
Gunpowder - 10
Large Barrel - 10
Large Barrel Bomb - 3
Scatterfish - 10
Large Barrel Bomb+ - 2
Small barrel bomb - 10
Lifecrystal - 10
Wyver Claw - 10
Mega Potion - 10
Potion - 10
whetstone - 20
Well-done Steak - 10
Bomb Material - 10
Flashbug - 10
Flash bomb - 5
...és az 5 kombinációs könyv.

És ami még kelhet:
Shock Trap és Altató bomba a Tigrex elaltatásához.
Herb vagy Paintball. Az utóbbi a Perceive Skillhez kell.

Taktika:

Rathalos:
Kizárólag csak 5 Flash bomb-ot használjunk el rá. Bombát ne robbantsunk és próbáljuk folyamatosan támadni úgy hogy a lábaközt vagyunk. Egy jó Long sword-os 6-7 perc alatt megvan vele.
Leölési idő úgy 5-12 perc.

Tigrex:
Mikor végeztünk a Rathalos-sal várjuk a Tigrex-et egy kis bomba meglepetéssel. Helyezzünk kettő Large Barrel+ bombát oda ahová az Arénába érkezik. Ez körülbelül ottvan ahová legelőször mi is érkezünk. Ettől jobban nemtudom elmagyarázni. Ezt mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia. Még van egy kis időnk Tigrex érkezéséig. Ezt az időt használjuk ki bomba keresésre. Ha szerencsénk van találunk Spy Large Barrel bombát. Amikor belépünk az arénába a karakterünk bal oldalán az arénasarokba található néhány bomba. Ott lehet kutakodni. Az aréna jobb sarkába lehet találni Shock trap-pet vagy Flash bomb-ot. Ezt kizárólag akkor gyűjtsük be amikor végeztünk a Tigrex-szel. Miután sikeresen megérkezett Tiggy mi meg közben felrobbantottuk a bombát jöhet Flash Bomb. A Flash bomb-ot csak akkor használjuk amikor 100%-ig biztosak vagyunk benne hogy éppen belenéz, mert a továbbiakban a Tigrex ellen nagy szükségünk lesz a maradék Flash bomb-ra ha szeretnénk hogy egyhelyben maradjon. Egy Flash bomb idő alatt 4 Large barrel+ bombát tudunk robbantani a Cooking skill-nek köszönhetően. Ha elfogyott a bomba és maradt még Flash bomb is, akkor használjuk fel a maradékot. Próbáljuk a háta mögé kerülni és támadjuk a farka tövét. Ez a leggyengébb pontja. Amikor lesérül életbe lép a Perceive Skill, ilyenkor eltudjuk altani. Sok szerencsét smile
Leölési vagy elfogási idő: 10-15 perc

Nargacuga:
Csak annyi az egész hogy próbáljunk alattamaradni és úgy ütni, és ha lesérült és találunk még egy Shock trap-pet akkor őt is elaltathatjuk. Figyelem! Bombás Macskát ne vigyünk magunkal! Ugye elszeretnénk kerülni hogy mindig ideges legyen? smile
Leölési vagy elfogási idő: 10-13 perc

Rajang:
Ha minden jól megy (mert miért ne menne jól?) akkor még maradt még vagy 15 percünk. Ilyenkor nyugodtan vissza lehet venni a tempóból, ritkábban lehet őt már támadni mint a többi szörnyet. Ővele sem lesz gond. Aki meg szereti a Rajang-ot annak meg pláne nem lesz nehéz. Leginkább akkor támadjuk amikor villámsugarat vagy egy villámgömböt lő ki a szájából. Ilyenkor gyorsan menjünk melléje és onnan osszuk neki az áldást.
Leölési idő: Kb. 12-15 perc

Még néhány jó tanács. Mega Potion-t még tudunk taláni az arénába, ezt leginkább két szörny között érdemes keresni. Ha meghalunk akkor a bázison szintén találuk életfeltöltőt. Ez a küldetés nekem is sokadjára sikerült, szóval legyünk türelmesek. Tudom hogy nem lesz egyszerű, de miután végeztünk kapunk kárpótlásképpen egy jó kis ékszert smile

Sok Sikert Minden Vadásznak! (Ha valami eszembe jut akkor azt még leirom!)

A LEÍRÁSÉRT A KÖSZÖNET NARATH-OT ILLETI, NEM ÉN CSINÁLTAM!!!

HUNters klánvezér
XLink Kai Tag: TheReaperCooL
Monster Hunter Freedom 2 (HR6)
Monster Hunter Freedom Unite (HR9)
Monster Hunter Frontier KOREA (HR44)

Monster Hunter Hungarian Fansite » MH Játékok » Monster Hunter Freedom Unite (PSP) » Monster Hunter (a küldetés) (Készítette: Narath)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Mini-chat