Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Monster Hunter Hungarian Fansite » MH Játékok » Monster Hunter Freedom 2 (PSP) » Monster Hunter Freedom 2 Fordítás (Mindent az MHF2 fordításról)
Monster Hunter Freedom 2 Fordítás
The_Reaper_CooLDátum: Péntek, 2010-03-19, 11:09 AM | Üzenet # 1
Admin
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 115
Hírnév: 7
Állapot: Offline

Üdv mindenkinek!

Eljött hát a pillanat, hogy végre ti is Magyarul játszhassatok az MHF2-vel. Pár dolgot sajnos nem sikerült úgy lefordítani mint ahogyan azt reméltem/tük, de így is elmondható, hogy a játék 90-95 %-a MAGYAR. Alant láthatjátok a leírást és a fájlokat. Remélem mindenki örül neki, ahogy mi is smile

Ha elakadnátok a telepítés közben, ha valami nemtetszik, ha hibát találtatok, vagy úgymondom: HA BÁRMI VAN, akkor ITT beszéljétek meg! Előre is kössz!

A fordításhoz pedig jó szórakozást kívánok ^^

HOGYAN IS LEHET JÁTSZANI VELE MAGYARUL?

Előszöris pár kép, hogy hogyan is néz ki a fordítás:

Részletek a leírásból:

Üdvözletem mindenkinek!
Örömmel jelentem, hogy a Monster Hunter Freedom 2-höz készített Magyarítást, amit EkE és csapata /a KonzolozZ/ közreműködésével készítettem (ők adták a programot és a támogatást, énmeg fordítottam), VÉGRE ÁTADHATOM NEKTEK!!!

Az alábbi dolgok lettek lefordítva:

MHF2 FORDÍTÁS

KÉSZ:
-Konyhás macskák szövege
-Farmos macskák szövege
-Tréninges menü
-Tréninges szövegek
-Gyülekező Termes szövegek
-Falubeliek szövege
-Fegyverkészítés, vásárlás, dekorációk menüje
-Házban lévő menük
-Farmon lévő menük
-Könyvespolc menüje és annak teljes szövege
-Játékbeli menük
-Guild Card/Céhkártya
-Online szövegek
-Tárgyak leírásai

AMI NEM LETT LEFORDÍTVA:
-Tárgyak nevei
-Skill-ek nevei
-Guild Card/Céhkártya nevek
-Fegyverek és Páncélok nevei és leírásai
-Küldetések nevei és leírásai

FONTOS: Lehet egyes szövegek hibásan jelennek meg, így megkérek mindenkit, hogyha ilyet lát azonnal szóljon nekünk. Ha megoldható akkor kijavítjuk.

Pár hiba amire nincs még gyógymód /nem is lesz.../:
-A Könyvespolcnál két bejegyzés hiányzik, az egyik a Hunting Horn kották menüből, a másik meg valamelyik szöveges résznél
-A Letöltés menü NEM MŰKÖDIK A FORDÍTÁSSAL!!! Nemtudjuk még mi okozhatja ezt…
-Egyes szövegek el lehetnek csúszva, ha ilyet láttok szóljatok!

Remélem mindenki örömét leli benne. És ne feledjétek: Nem csak ez az MH-s játék létezik wink

UPDATE
Egy újabb megoldás segítségével (amit EkE mondott nekem cirka 1 órája) SOKKAL kisebb lesz a fájlok mérete, de ugyanúgy jól működik az egész. Csak a fordítás mérete lett drasztikusan lecsökkentve. Ha érdekel a fordítás legközelebb ezt a fájlt használjátok alant!

És most térjünk rá a telepítésre / aktiválásra / nevezzétekaminekakarjátok:

1. Szükséged lesz a játék EURÓPAI változatára (az Amerikai változattal NEM működik). Ha a többi játékhoz is készül fordítás, akkor úgyszintén az Európai változatra lesz szükséged, erre készülj fel!
Ha mégse Európai változatod van, de megtartanád a mentésedet, akkor a http://mh.ucoz.net –en találsz majd leírást a mentésed átkonvertálására!

2. Másold be a játék ISO-ját (CSO-val nemműködik!) a mappába ahová kicsomagoltad a fordítást.

3. Nevezd át az ISO-t arra hogy: mhf2.iso (mással nemmegy)

4. Indítsd el a Telepítés.bat fájlt, és várd meg míg végigmegy

5. A kapott fájlt (mhf2hun.iso) másold be a PSP-d ISO mappájába, és játssz!

A FORDÍTÁS:

http://mh.ucoz.net/MHF2HUN/MHF2HUN.rar

HUNters klánvezér
XLink Kai Tag: TheReaperCooL
Monster Hunter Freedom 2 (HR6)
Monster Hunter Freedom Unite (HR9)
Monster Hunter Frontier KOREA (HR44)

The_Reaper_CooLDátum: Péntek, 2010-03-19, 7:10 PM | Üzenet # 2
Admin
Quote (Tilla)
Én nem tudom letölteni de viszont egy valami érdekelne.

Hogy-hogy nemtudod letölteni? Talán nemjó a link, vagy túl lassú, vagy mi a gond vele?

...Most felrakom a másik oldalamra is a linkeket, így akár több forrásból is letudjátok majd szedni őket. Ha megy akkor megy, ha nem akkor nem. De remélem inkább sikerül smile

Amúgy lehet hogy fura kérdés, de le fogom írni egy topikba amit hamarosan megnyitok, csak a te kedvedért (meg akkor már mások is elolvashatják smile )

HUNters klánvezér

NarathDátum: Péntek, 2010-03-19, 7:17 PM | Üzenet # 3
Megfigyelő
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 50
Hírnév: 1
Letöltést egyelöre arra értetem hogy még eredeti FW-s a gépem és arra nem lehet de a másik probléma az hogy már nincsen meg a játék. Lefogod irni? Nem lesz egy picit túl hosszú? Igy viszont tényleg mindenki jól járna happy

LonsdaleDátum: Kedd, 2010-07-20, 11:12 AM | Üzenet # 4
Polgár
Üzenetek: 2
Hírnév: 0
szia. A mhf2 magyarosításodnál mindent a leírtak szerint csináltam de sajnos ezt a hibaüzenetet kapom mikor le akarom menteni az isot. Ez egy tipikus hiba, vagy csak simán elcseszek valamit?? nagyon köszönöm

http://noob.hu/2010/07/20/mhf2.JPG

The_Reaper_CooLDátum: Kedd, 2010-07-20, 1:19 PM | Üzenet # 5
Admin
Quote (Lonsdale)
szia. A mhf2 magyarosításodnál mindent a leírtak szerint csináltam de sajnos ezt a hibaüzenetet kapom mikor le akarom menteni az isot. Ez egy tipikus hiba, vagy csak simán elcseszek valamit?? nagyon köszönöm
http://noob.hu/2010/07/20/mhf2.JPG

Csak mások kedvéért írom le, hogy már Privát üzenetben megoldottuk a problémát: CSO fájlban volt meg neki a játék, és nem ISO-ban. Ezért ha netán BÁRMI baja lenne a cuccnak, először mindig nézzétek meg, hogy ISO-ban van-e, és hogy Európai / PAL a játék, mert csak ahhoz a változathoz készülnek a fordításhoz. Ha mégsem így lenne, akkor értesítelek titeket

HUNters klánvezér

LonsdaleDátum: Kedd, 2010-07-20, 1:40 PM | Üzenet # 6
Polgár
Üzenetek: 2
Bizony, bizony köszi a segítséget, már nyomom is a gammát !!!

The_Reaper_CooLDátum: Csütörtök, 2010-07-22, 1:20 PM | Üzenet # 7
Admin
Helyes, ha bármilyen hibát találsz (azon kívül ami le van írva, miszerint nemműködik a Letöltés menüpont, illetve a tárgyak és egyebek nevei nincsenek lefordítva) akkor szólj.

HUNters klánvezér

RazielDátum: Szerda, 2013-02-13, 8:28 PM | Üzenet # 8
Polgár
Üzenetek: 1
Helló! Nekem azt írja, hogy a megadott fájl nem található :-( Pedig EUR változat, és iso :-(

LukeBoyDátum: Szombat, 2013-12-28, 1:40 PM | Üzenet # 9
Polgár
Üzenetek: 1
Nekem kéne az eredeti japán játék:) de nem találom. tudnátok linket küldeni ? :)

Hozzáadva (2013-12-28, 1:40 PM)
---------------------------------------------
ja nem a MH2 hez kéna hanem a MH+ hoz

Monster Hunter Hungarian Fansite » MH Játékok » Monster Hunter Freedom 2 (PSP) » Monster Hunter Freedom 2 Fordítás (Mindent az MHF2 fordításról)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Mini-chat